Aktuality Jazzové sekce 1971-1988 za rok 2021


Aktuality 2021

Dvacáté čtvrté zastavení putovní výstavy Jazzová sekce 1971-1988
tentokrát jako součást festivalu Otevřeno Jimramov 27.-29. srpna 2021.
V pátek 27. srpna i beseda s jejími protagonisty a zakladateli Unijazzu Tomášem Křivánkem a Česťou Huňátem (od 17:30 v evangelickém kostele).


Neziskovka UNEARTHING THE MUSIC zveřejnila několik starších článků muzikologa Jana Blümla (https://muzikologie.upol.cz/nc/kontakty/vizitka/empid/20023432) o Jazzové sekci, Free Jazz Triu Olomouc a o Rock in Opposition a Chrisi Cutlerovi.

 
 
 

Přidali jsme na web do menu „Ostatní publikace“ publikaci Francouzská literatura:
V květnu 1985 vydala Společnost pro rozvoj a šíření francouzské literatury ve spolupráci se Sdružením nakladatelů a Nadací pro evropskou intelektuální spolupráci publikaci Francouzská literatura. Distributorem se oficiálně stala Jazzová sekce. Více na https://jazzova-sekce.cz/ostatni-publikace/francouzska-literatura/


Vzpomínka na Lawrence Ferlinghettiho k jeho úmrtí 22.2.2021 :
„… Ve svém sanfranciském krámku lál Trumanovi za Nagasaki, Eisenhowerovi za maccarthismus, Nixonovi za Vietnam a Jakešovi za zavření členů Jazzové sekce…“
z článku Prorok, který sto let lál své zemi, Tomáš Koloc, Lidové noviny, příloha Orientace, 27.2.2021


K 50. výročí ustavující schůze Jazzové sekce, která se uskutečnila 30.10.1971, vydáváme, jako skupina bývalých aktivistů publikaci s textem Vladimíra Kouřila Concerto Grosso pro jazz a disharmonii doby. Ten vycházel po celý rok na pokračování v měsíčníku Hudební rozhledy v roce 2017 a příběh Jazzové sekce v letech 1971 až 1987 nejen připomíná, ale také jej zasazuje do naší jazzové historie. Pamětníkům a aktérům připomíná, na čem se podíleli, mladším zase nutnost obhajovat svobodu v kultuře a umění. Vysvětluje, co byl Bulletin Jazz, Pražské jazzové dny, hudební, výtvarné a literární edice Situace či Jazzpetit, jak fungovalo na základě samoobslužnosti toto celorepublikové společenství navzdory době normalizace.

Abychom knihu mohli vyrobit a určit její cenu, potřebujeme znát jaký o ní bude zájem. Proto se na vás obracíme s prosbou o zaslání Vaší předobjednávky, v případě vašeho zájmu. 
Na tomto odkazu  https://jazzova-sekce.cz/vladimir-kouril-concerto-grosso-pro-jazz-a-disharmonii-doby najdete anotaci a vše pro vyplnění předobjednávky.