Francouzská literatura

Francouzská literatura

V květnu 1985 vydala Společnost pro rozvoj a šíření francouzské literatury ve spolupráci se Sdružením nakladatelů a Nadací pro evropskou intelektuální spolupráci publikaci Francouzská literatura. Distributorem se oficiálně stala Jazzová sekce, uvedená v tiráži. Bylo to v měsíci zákazu její činnosti. V únoru 1988 vydal Knižní odbor ministerstva kultury Francie ve spolupráci s Nadací pro evropskou intelektuální spolupráci druhý díl Francouzské literatury. V té době už se Jazzová sekce nemohla na distribuci podílet – bylo už po odsouzení vedení organizace, rozpadu jejích struktur, proto už v tiráži uvedena není.
Obě publikace redigovali Patrik Ouředník, člen Jazzové sekce, s Olgou Špilarovou.
Obě edice měly náklad 1500 ks a byly neprodejné.
Obsah publikací:
1. díl
: Benjamin Péret: Na poli cti a slávy, Jean-Pierre Doprey: Účel a způsob, Henri Michaux: Jistý Plume, Samuel Becket: Čekání na Godota, Boris Vian: Vlkodlak, Raymond Cousse: Bitevní plán pro dvě šunky, Cyrus Rezvani: Roky Lula. Překladatelé: Mojmír Babáček, Václav Jamek, Vladimír Kafka, Patrik Ouředník a Jan Vaněk.
2. díl: Alfred Jarry: Spekulace. Ubu paroháč, Jacques Vaché: Dopis z války, Jean Arp: Na zádech nebo na břiše, Georges Bataille: Madam Edwarda, Emmanuel Bove: Co jsem viděl – bláznův příběh. Překladatelé: Miroslav Drozd, Vlasta Dufková, Hana Havlíková, Julek Neuman, Patrik Ouředník, Jiří Pelán, Olga Špilarová, Ivan Wernisch.